Reportaż ślubny – Folwark Tumiany Olsztyn

Martę i Jacka poznałam dzięki niepełnosprawności naszego najmłodszego syna. Franek urodził się z obustronnym głębokim niedosłuchem. W zasadzie to nie słyszy wcale. Marta jest psychologiem i pracowała w Olsztynie w ośrodku rehabilitacyjnym, pomagając rodzicom dzieci niedosłyszących i głuchych. Bardzo dużo wówczas rozmawiałyśmy, ona dowiedziała się że jestem fotografem, a ja że Marta planuje ślub.

Marta i Jacek również są Głusi, słyszą jednak dzięki aparatom słuchowym i implantowi ślimakowemu. Ich ślub był wyjątkowy, bo wiele gości nie słyszało, dlatego zarówno na ceremonii i weselu towarzyszyła nam tłumaczka Polskiego Języka Migowego. Każdy z gości otrzymał alfabet PJM. Atmosfera była niezwykle rodzinna. To na ślubie Marty i Jacka przeżyłam najbardziej wzruszające podziękowania dla rodziców. A rodzice Marty sprawili niezwykłą niespodziankę w postaci poruszającego pokazu slajdów z ich dzieciństwa, z przepiękną piosenką, która była tłumaczona na PJM. Trudno było powstrzymać łzy wzruszenia. To był bardzo wyjątkowy dzień, również dla mnie. Atmosfera była cudowna, bardzo przyjacielska, wszyscy byli bardzo pozytywnie nastawieni do mojej obecności.  Reportaż ślubny pełen jest cudownych emocji.

Kilka dni po ślubie spotkaliśmy się nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie by zrealizować plener ślubny. Motywem przewodnim były podróże, które Marta z Jackiem kochają. Były więc zdjęcia na żaglówce, na lotnisku, z mapą w ręku…. Było cudownie. Na plener zapraszam TUTAJ.

Kocham ciebie – Kazimiera Zawistowska

Kocham Ciebie, bo wracasz ty mi wiosnę złotą

Mej młodości i jasne powracasz miraże.

Twój cień trwa przy mnie, jakby wierne straże,

Twój cień, mej duszy przywołan tęsknotą.

Niech więc ramiona mię Twoje oplotą —

Zasłoń oczy — dziś w przyszłość nie chcę patrzeć ciemną,

Chcę zapomnieć, że życie za mną i przede mną —

Chcę zapomnieć o wszystkim, co nie jest pieszczotą.

Tak dziś ciemno i zimno… Daj mi Twoje oczy!

Twoje oczy rozświetlą marzenia ogrody…

Tam dźwięk — złoto — purpura — alabastrów schody —

I korowód weselny barwi się tęczowo.

Tak dziś ciemno i zimno… a nad moją głową

Sny majaczą złowrogie… Daj mi Twoje oczy!…