Oprawa Waszych zdjęć ślubnych

Wpis jest o tym, jak w możliwie najlepszy i najpiękniejszy sposób przechowywać Wasze wspomnienia. Przygotowałam tekst i zdjęcia między innymi dla tych z Was, którzy nie mają okazji na żywo spotkać się ze mną aż do dnia ślubu i obejrzeć w realu wymienionych produktów. W naszej korespondencji często pada pytanie w jakiej formie otrzymacie swoje zdjęcia ślubne. Mam nadzieję, że post pomoże Wam uzyskać na nie odpowiedź. Starałam się bardzo szczegółowo oddać wygląd albumów, drewnianych pudełek, kopert, mini albumików i teczek na Wasze ślubne zdjęcia. Jestem pewna, że zgodzicie się ze mną, iż oprawa Waszych zdjęć ślubnych to niezwykle istotny aspekt naszej współpracy. W końcu to do nich będziecie zaglądać przez lata, a potem zapewne Wasze dzieci, wnuki…. Pięknie zaprojektowany album, czy niezwykle oryginalna skórzana koperta na zdjęcia to przysłowiowa kropka nad “i”.

Wpis będzie otwarty i co jakiś czas aktualizowany, ponieważ stale poszukuję kolejnych sposobów przechowywania Waszych zdjęć ślubnych. Zaglądajcie zatem na mój profil na Insta i śledźcie  Instastories. Tam najszybciej dowiecie się o kolejnych nowościach. A jeśli marzycie o czymś czego nie zawiera ten wpis, to napiszcie. Jestem otwarta na Wasze propozycje.

Jakość i trwałość

Wyszukuję i wybieram dla Was produkty, w których mogę przekazać zdjęcia najwyższej jakości i trwałości, w ekskluzywnej i estetycznej formie. Zobaczycie więc opakowania z naturalnych surowców takich jak skóra oraz drewno i papier. Kto mnie zna ten wie, że jestem gadżeciarą i lubię piękne i oryginalne przedmioty.  Szukanie i testowanie nowych rozwiązań sprawia mi mnóstwo frajdy.

Oprawa Waszych zdjęć ślubnych to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego moje poszukiwania nie ustają. Trwałość samych produktów do przechowywania odbitek i jakość druku ma tu ogromne znaczenie. Producent zapewnia, że druk na zdjęciach przetrwa co najmniej 70 lat bez uszczerbku na jakości (blaknięcie, zmiana kolorów, itp). 

Oprawa Waszych zdjęć ślubnych – fotoksiążki, fotoalbumy, pudełka, koperty, teczki na zdjęcia.

1. Fotoksiążki i fotoalbumy.

Fotoksiążki i fotoalbumy to dwa podstawowe produkty w mojej ofercie. Różnią się grubością kart, rodzajem papieru i druku. 

Fotoksiążka ma cienkie, giętkie karty. Możecie to zobaczyć na 4 i 5 zdjęciu. Jest nieznacznie tańszym produktem od fotoalbumu. Natomiast jestem zdania, że jest od niego nieco mniej trwała.

Fotoalbum robi na Was zawsze ogromne wrażenie. I jest naczęściej wybierany. Wydrukowane zdjęcia są na gorąco przyklejane do grubych kart o gramaturze 800g/m2. Spójrzcie na zdjęcia nr 8 oraz 22. Karty dzięki temu są sztywne i rozkładają się na płasko – widać to na zdjęciu nr 14. Całość wygląda niezwykle ekskluzywnie, solidnie i bardzo przyjemnie się je ogląda. Po otrzymaniu takiego produktu nie masz wątpliwości co do trafności wyboru. Efekt “Wow” gwarantowany!

Podstawowy format jaki Wam oferuję to 30x30cm. Minimalna ilość stron – 20. Na tej ilości stron mieści się około 60 zdjęć. Istnieje możliwość powiększenia fotoksiążki i fotoalbumu o kolejne strony. Macie możliwość wyboru innych formatów, mniejszych (20x20cm, 25x25cm, 20x30cm) lub większych. Jednak 30x30cm to najbardziej optymalny wymiar, który pozwala oddać piękno Waszych ślubnych fotografii.

Zarówno fotoksiążka oraz fotoalbum mogą być dodatkowo zapakowane w pudełko z pendrivem. Jest to droższa opcja, ale jakże kompletna. Takie pudełko i album stanowią spójną całość i są wykonane z tego samego materiału, może to być tkanina introligatorska, ekoskóra lub skóra, albo przepiękny welur. Standardowo wybieram kolory neutralne jak beże, szarości, biele, kremy. Wybór uzależniam od kolorystyki i stylu ślubu. 

Czy macie wpływ na projekt fotoalbumu?

Tak. Daję Wam możliwość wyboru zdjęć. Natomiast sam projekt albumu wykonuję ja. Układam zdjęcia tak, by utworzyły spójną historię. Gotowy projekt możecie zobaczyć i zaakceptować zanim wyślę go druku. Dlaczego to Wy wybieracie zdjęcia? Ponieważ to Wasz album i wiecie najlepiej które zdjęcia są dla Was istotne, które osoby są najważniejsze. Ja przy wyborze Waszych zdjęć do albumu kieruję się zupełnie innymi kryteriami, dlatego nasze wybory są najczęściej zupełnie różne. Czasem jeśli jest potrzeba dorzucam od siebie kilka swoich propozycji zdjęć, tak by uzupełnić Wasz wybór. Jeśli któreś z wybranych przez Was zdjęć zupełnie nie współgra z resztą i nie pasuje do projektu jako całości, to informuję Was o tym i pytam, czy rezygnujemy z tego zdjęcia, czy może dobieramy kilka kolejnych i tworzymy kolejne strony, tak by połączyć wszystko w spójną całość. Gotowy projekt daję Wam do akceptacji. 

2. Dębowe pudełka na odbitki.

Dębowe pudełka mogą być dodatkiem do albumów lub ich zamiennikiem. Do albumu trafiają wybrane przez Was zdjęcia, zazwyczaj jest ich około 60. Pudełka zaś to świetny sposób by zmieścić dużo większą ilość odbitek. Możecie więc wydrukować kilkaset odbitek i przechowywać je właśnie w takiej formie. Możecie również potraktować pudełko, jako dopełnienie lub uzupełnienie albumu i wydrukować te zdjęcia ślubne, które nie były częścią albumu. Wasze ślubne zdjęcia w drewnianym pudełku mogą też stanowić piękny prezent na przykład dla rodziców.

Dębowe pudełka, które mam w swojej ofercie mieszczą odbitki formatu 15x23cm i występują w dwóch wersjach: mogą mieścić tylko odbitki lub odbitki i pendrive. Jeśli chcecie spersonalizować je grawerem, istnieje taka możliwość.

Dlaczego wybrałam właśnie te pudełka?

Jest wielu producentów drewnianych pudełek na odbitki, jednak tylko jedna oferta przypadła mi do gustu. A to dlatego, że są wykonane z litego drewna, a nie ze sklejki. Do tego jest to drewno dębowe, piaskowane, dzięki czemu ich struktura jest niezwykła. Zdjęcie niestety tego nie odda.

3. Skórzane koperty na odbitki

Lubię skórzane produkty. Zapach, struktura, to jak się zmieniają z upływem lat oraz przede wszystkim trwałość, to cechy które bardzo lubię w tym surowcu. Gdy tylko je zobaczyłam, skradły moje serce. Są nowością w mojej ofercie i mocno się wyróżniają. Są niezwykle oryginalnym sposobem pakowania odbitek. Idealne dla osób ceniących naturalne materiały i niebanalne oraz oryginalne przedmioty. Skórzane koperty są niezwykle przyjemne w dotyku, trwałe, a do tego skóra pięknie się starzeje.

Mieści się w nich do 100 odbitek formatu 15x23cm. I tak jak pudełka, koperty również mogą zastąpić album lub być jego uzupełnieniem, lub prezentem dla bliskich.

4. Tekturowe mini albumy.

Lubię papier. To kolejny naturalny surowiec, z którego można stworzyć cuda. Jeśli szukacie czegoś pięknego w bardzo atrakcyjnej cenie to jest właśnie to. Mini albumy mieszczą od 4 do 10 odbitek formatu 15x23cm. Mini albumy są odmienne od zwykłych albumów typu “jamnik” a to za sprawą naturalnego papieru oraz okienek o ładnym kształcie. Do tego albumik ma miejsce na płytę. Jakość wykonania i niewysoka cena również bardzo je wyróżnia.

Można po prostu do nich włożyć odbitki, bo same w sobie stanowią świetny produkt. Można je również ozdobić, a zamiast płyty włożyć podziękowanie lub dedykację. Jeśli chcielibyście podziękować rodzicom w czasie wesela, obdarować dziadka lub babcię, to mini albumy świetnie się do tego nadają.

5. Tekturowe wiązane pudełko na odbitki.

Na zdjęciach nr 42,43,44 możecie obejrzeć tekturowe pudełko na odbitki z wiązaniem. Mieści się w nim do 40 zdjęć. To kolejne bardzo proste, niedrogie, ale efektowne rozwiązanie przechowywania Waszych zdjęć. W takim pudełku przekazuję Wam najczęściej zdjęcia z sesji narzeczeńskiej.

6. Tekturowe teczki z okienkiem na odbitki.

Obejrzycie je na ostatnim zdjęciu w galerii, w towarzystwie tekturowego wiązanego pudełka. Występują w dwóch formatach, 15x23cm oraz 20x30cm  i mieszczą max do 10 odbitek. Są świetnym sposobem na obdarowanie kogoś jednym zdjęciem, bez konieczności oprawiania ich w ramki, których styl czy kolor może nie podobać się obdarowanemu (ja należę na przykład do tych osób, które lubią same wybierać detale do swojego domu). Teczkę można ozdobić, przewiązać wstążką, sznurkiem lub nie robić z nią absolutnie nic, zdjęcie i tak pięknie się prezentuje w okienku.

Oprawa Waszych zdjęć ślubnych – a może zrezygnować z albumów?

Chcąc obniżyć koszty, pytacie również, czy możecie zrezygnować z albumu lub odbitek. Możecie. Jednak godzę się na to jedynie wówczas, gdy je zobaczycie, dotkniecie ich. Jestem zdania, że należy mieć świadomość z czego się rezygnuje. Z doświadczenia wiem również, że po jakimś czasie i tak prosicie o album, bo ciężko się zmobilizować by zrobić go samodzielnie. Poza tym zdjęcia oglądane na monitorze komputera nie zastąpią tej radości i podekscytowania z trzymania swojego albumu ślubnego, czy przeglądania zdjęć na papierze. Pięknie jest, gdy możecie we dwoje usiąść na wygodnej kanapie, wziąć album na kolana i celebrować wspólne chwile oglądając Waszą historię. Jest w tym coś niezwykle sentymentalnego i przyjemnego.